Obchodní podmínky

Lucie Padrnosová

IČ: 87585014
Sídlo firmy a korespondenční adresa: Helenínská 47, 586 01 Jihlava
Sídlo provozovny: Mostecká 22, 586 01 Jihlava

Podnikatel je zapsán do živnostenského rejstříku Magistrátu města Jihlavy
Nejsem plátce DPH

Obchodní  podmínky platné od 1. ledna 2018

Objednání focení

V okamžiku objednání fotografování zákazník přijímá tyto obchodní podmínky.

Objednat na focení se můžete přes objednací formulář, emailem či zprávou přes FB, v krajním případě také telefonicky. Objednání je závazné v okamžiku odsouhlasení termínu focení klientem i fotografem.

Objednací lhůta

Objednací lhůta se odvíjí od momentální vytíženosti fotografa, cca. do 1 měsíce před plánovaným termínem focení.

Novorozenecké focení Newborn doporučuji zarezervovat ještě v těhotenství před samotným porodem, konkrétní termín focení se poté domlouvá telefonicky, přes sms nebo zprávu FB ještě z porodnice.

Doba focení

Závisí na zvoleném balíčku. Stačí, když na focení přijdete 5 min před sjednanou hodinou. Pozdní příchod klienta není důvodem k prodloužení časového harmonogramu focení. Opozdí-li se klient o více než 20 minut bez předchozí omluvy, je fotograf oprávněn fotografování zrušit. V průběhu celého fotografování ve studiu či exteriéru je zakázáno pořizovat jakkýkoliv záznam z focení – ať už jde o fotografie či video bez souhlasu fotografa

Zrušení rezervace

Pokud se na domluvené focení nemůžete z jakéhokoliv důvodu dostavit a budete požadovat jeho zrušení nebo náhradní termín, informujte mě prosím e-mailem případně telefonicky, ideálně s dostatečným časovým předstihem.

Náhradní termín

Berte prosím na vědomí, že pokud budete žádat o náhradní termín, bude Vám nabídnut až další nejbližší dostupný/volný termín s ohledem na aktuální obsazenost termínů. V případě špatného počasí se focení v exteriéru přesouvá na nejbližší možný termín, focení v ateliéru není možné.

Splatnost fotografování

Cena za fotografování je splatná na místě v den focení (po fotografování prosím o peníze v hotovosti). Fotografie, které si případně vyberete nad rámec Vámi zaplaceného balíčku, začnu zpracovávat ihned po obdržení platby.

Výběr fotografií

Během 3dnů od fotografování ode mě obdržíte výběr náhledů fotografií pořízených při focení. Z těchto fotografií si vybíráte konečný počet fotografií dle vámi zvoleného balíčku. (Tyto náhledy prosím nikde nezveřejňujte, jedná se o neupravené fotografie!). Náhledy vybírám pouze já a jejich počet není konkrétně určen, ale však zaručuje dostatečný výběr. Vybrané fotografie k úpravě odešle klient zpět v co možná nejkratší časové lhůtě, nejpozději však do měsíce od jejich obdržení. V případě že se tak nestane, vyberu fotografie sama a termín dodání se prodlužuje o další měsíc.

Ostatní neupravené fotografie pořízené během focení neposkytuji v žádné formě, proto prosím o ně nežádejte. Po vašem výběru je ihned odstraňuji.

Dodání fotografií

Termín dodání je měsíc od obdržení vašeho výběru, většinou stíhám o dost dříve. Při výběru 10ti a více fotografií nad rámec balíčku si vyhrazuji prodloužit dodací lhůtu. Zpracované fotografie budou dodány ve formátu JPG a v poměru stran 2:3 v plném rozlišení. Raw formáty neposkytuji!

Souhlas s poskytnutím fotografií

Všechny zveřejněné fotografie v portfoliu, na sociálních sítích nebo na webových stránkách disponují souhlasem daných osob. Pokud si klient souhlas rozmyslí, má právo ho odvolat a to písemně nebo emailem.

Úpravy fotografií

Fotografuji již tak, aby žádné velké zásahy nebyly nutné, speciální umělecké efekty u mě nehledejte. Fotografie obsahují tyto úpravy (ořez, kontrast, jas, barevné doladění a odstranění kosmetických vad (menší škrábanec, viditelná modřinka, aktuální pupínky – větší, vypouklé, červené), nikoliv však vrásek, neposedných vlasů, vykukujících ramínek, faldíků, zmačkaných věcí, atd. Barvy ladím podle svého stylu a od reality se liší. Brýle mohou dělat odlesky a ne vždy je možné je vyretušovat, proto zvažte, jestli je opravdu potřebujete! Dále si pohlídejte i odrosty na vlasech a špatně nalakované nehty. Před focením dětí je důležité smýt všechna tetování atd., která jdou velmi obtížně retušovat.

V případě nadstandardních retuší (vrásky, neposedné vlasy, ramínka, rozsáhlé akné a ekzémy, zapomenuté gumičky na ruce, čerstvé jizvy a odřeniny způsobené těsně před fotografováním, faldíky, dětské tetování..) si účtuji 200,- Kč navíc za každou fotografii. Toto vždy s Vámi konzultuji, aby bylo zřejmé, zda jde o nadstandartní retuš či nikoliv. Za vhodných podmínek fotografuji pouze na denní světlo, takže se fotografie mohou barevně lišit !  (když svítí slunce jsou prosvětlenější). V případě focení více lidí ostřím vždy především na dítě a jelikož fotím na nejnižší clonové čísla, tak ostatní, kteří nejsou v rovině ostrosti už budou ostří méně, což je zcela běžné. Dále také používám do svých fotografií šum. Když se ke mě na focení objednáte souhlasíte se všemi těmito skutečnosti, fotografie nepředělávám.

Reklamace

Reklamace na hotové fotografie musí být uplatněna písemnou formou, neprodleně po jejich zjištění, nejdéle však 1 měsíc ode dne doručení hotové zakázky. Důvodem reklamace není rozdílné vnímání barevnosti fotek či představa zpracování fotek dle zákazníka, které je zcela odlišné od stylu fotografa. Také Vám ráda poradím vhodný čas jak na ateliérové, či exteriérové focení. Pokud budete trvat na venkovním focení v dobu, kdy je přímé slunce, je potřeba počítat s vašima přivřenýma očima a stíny v obličeji. Proto Vás na toto vždy upozorním a ani toto není důvod k reklamaci.

Reklamace svatebního flash disku je možná pouze na základě technické vady, nejdéle však do jednoho měsíce.

Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci zakázky. (světlost, tmavost, ořez, ostření atd. ) Taktéž nespokojenost s vlastním vzhledem není důvodem pro reklamaci.

Archivace fotografií

Všechny neupravené fotografie (raw) se archivují po dobu 1.měsíce od odevzdání zakázky, poté data odstraňuji v souladu s nařízením EU 2016/679 o ochraně fyzických osob (tzv. GDPR). Pokud chce klient zakázku reklamovat musí tak učinit do této doby! Odevzdané fotografie archivuji 1.rok.

Autorská práva

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.


V případě, že se necítíte 100% zdraví, mě prosím co nejdříve informujte a domluvíme jiný termín focení. Berte prosím ohledy na to, že potřebuji fotit také další klienty, což nelze v případě předešlého nemocného zákazníka.

Líbí se Vám mé fotografie? Rezervujte si termín focení.

MÁM ZÁJEM O FOCENÍ