foto--6.jpg

Focení novorozenců newborn, focení miminek

Nepropásněte první dny života Vašeho miminka,  takto malinké už nikdy nebude. Takové fotografie jsou tak opravdu jedinečnou památkou na celý život. Absolvovala jsem několik specializovaných kurzů zaměřených na toto focení, takže vaše novorozeňátka budou opravdu v dobrých rukou. Focení novorozenců newborn mám moc ráda.

Klasika newborn

Ateliér – Jde o časově náročnější focení, kdy v první půlce nejdříve fotím rodiče společně s miminkem a dále pak miminko samotné. Miminko vkládám do různých rekvizit (košíček, postýlka, mísa nebo šuflík), kde se polohuje (skládají se mu ručičky a nožičky, aby to pěkně vypadalo).

Délka focení závisí na miminku, které pokud bude spolupracovat vše zvládneme vyfotit v průběhu 2,5 hodin, ale samozřejmě to může trvat i déle.  Když je miminko plačtivé a nemá dobrou náladu, nečekám jestli usne, balím vždy do wrapu,  (látka) do které je miminko celé zabalené, aby se zklidnilo a bylo ho možné fotografovat. Některé miminka však chtějí být zabalená celou dobu a dělá jim strašný problém, být „jen tak“. Takže pokud se Vám zawrepované fotografie nelíbí je potřeba toto focení opravdu zvážit (na ukázky mrkněte do mé galerie ) jelikož nikdy dopředu nevíme, jak se bude miminko chovat. Miminko je možné vyfotit i se sourozencem (focení trvá déle a je potřeba mě o tom dopředu informovat.) Starší sourozenec po společném focení dále odchází s tatínkem pryč, aby mělo miminko na focení klid.K zapůjčení mám dále různé oblečky, čepičky, dečky, čelenky a plyšáčky.

Lifestyle focení

Ateliér – Ukážete mi, jak máte vaše miminko rádi, hezky se na něj podíváte, pohladíte ho, pomazlíte. Je to focení především v náruči rodičů a jde o zachycení lásky, objetí a krásných a jedinečných momentů. A já se postarám o to, aby Vám to slušelo. Toto focení je pro ty, co nepotřebují mít miminko „napózované“.Také je vhodnější pro ty, co už mají i další malé děti. Focení trvá max. hodinku, vše záleží na miminku, jak bude zvládat. Čím je starší, tím více reaguje na každý pohyb a focení je obtížnější. V případě pláče fotíme i s dudlíčkem nebo balím do wrapíku (látka, která mu stáhne ručičky a nožičky, aby se mimčo uklidnilo a fotografie tak nebyly rozmazané).

Miminko budeme fotit jen ve vašem oblečku, který mu již doma oblečete ( skvěle budou vypadat přírodní barvy – bílé, pískové, béžové, hnědé body nebo šatičky s krajkou, kraťásky s kšandy, různé pletené svetříky a kalhoty, pozor na lezoucí plínku mezi nožky, doporučuji již doma vše vyzkoušet ). Když je miminko klidné, fotí se také samotné na posteli, v případě zájmu Vám vyfotím i nějakou v košíčku se zvířátkem nebo půjčím čelenku. Ohledně retušují, vždy odstraňuji pouze viditelné velké pupínky nebo škrábance, nikoliv chloupky, loupající se kůžičku atd, to vše k miminku patří.

Důležité info: v prvním a druhém měsíci jsou miminka hodně nervózní kvůli bolesti bříška. Když se nestihne focení do 20.dne tak pak doporučuji fotit až od 4.měsíce, jestli máte i přesto zájem je potřeba počítat s tím, že bude vaše miminko třeba hodně plačtivé a bude tak na fotkách tedy uplakané nebo s dudlíčkem. Ono Vám sice třeba doma pěkně spinká, ale jak se s ním začne v ateliéru manipulovat a přendávat z náručí do náručí tak je pak docela rozhozené a většinou to moc dobře tyhle malé miminka opravdu nezvládají.

U Vás doma (pouze Jihlava) –  Toto focení je vhodné pro ty, kteří nechtějí s malým miminkem nikam vyrážet a rádi by měli fotografie jedinečné ze svého domova. Jde o prostředí,  které je Vám blízké a kde jsou vaše oblíbené věci, které pak na fotografiích budou vidět. Budeme fotit hlavně mimiko ve vašem objetí a něco pěkného vymyslíme.  S sebou nevozím žádné rekvizity a velmi důležité je při takovém domácím focení denní světlo! Pro více informací mi napište, ráda s Vámi vše proberu a naplánuji.

 

Kdy si zarezervovat termín focení:

Focení si prosím zarezervujte už před narozením miminka, ideálně 2 měsíce před plánovaným termínem porodu. Často si nastávající maminky rezervují termín již při těhotenském focení. Novorozeňátka (klasika newborn) fotografuji mezi 8-14.dnem, kdy jsou ještě hodně spavá, nevadí jim tolik manipulace, takže se dají pěkně polohovat. Později pak fotím již pouze lifestyle.

Po naší komunikaci zasílám mailem potvrzení termínu a informace k průběhu fotografování, bez potvrzení pro Vás termín rezervovaný není.

 

TĚŠÍM SE NA VAŠE MIMINKA ♥

Líbí se Vám mé fotografie? Rezervujte si termín focení.

MÁM ZÁJEM O FOCENÍ