foto--6.jpg

Focení novorozenců, fotografování newborn

Nepropásněte první dny života Vašeho miminka,  fotografie novorozeného miminka jsou opravdu jedinečnou památkou na celý život. Absolvovala jsem několik specializovaných kurzů zaměřených na focení miminek, takže vaše novorozeňátka budou při focení v dobrých rukou.

Klasika newborn

Jde o focení, kdy v první půlce nejdříve fotím rodiče společně s miminkem a dále pak miminko samotné a nebo jen miminko samotné, to už je jen na Vás. Miminko vkládám do různých rekvizit (košíčků,bedniček, mís, postýlky, nefotím již na beanbegu!), kde se polohuje (skládají se mu ručičky a nožičky). Délka focení závisí na miminku, které pokud bude spolupracovat vše zvládneme vyfotit v průběhu 2 hodin. Když je miminko plačtivé a nemá dobrou náladu, nečekám jestli usne, balím vždy do wrapů,  (látka) do které je miminko celé zabalené, aby se zklidnilo a bylo ho možné fotografovat. Většinou se tak hned uklidní, takže nafotíme pár fotografií a pak se ho snažím rozbalit, abychom nafotili i v oblečku.  Některé miminka však chtějí být zabalená celou dobu a dělá jim strašný problém, být „jen tak“. Takže pokud se Vám zawrepované fotografie nelíbí je potřeba toto focení opravdu zvážit (na ukázky mrkněte do mé galerie ) jelikož nikdy dopředu nevíme, jak se bude miminko chovat. Miminko je možné vyfotit i se sourozencem (focení trvá déle a je potřeba mě o tom dopředu informovat.) Starší sourozenec po společném focení dále odchází s tatínkem pryč, aby mělo miminko na focení klid. K půjčení mám dále různé oblečky, čepičky, čelenky a plyšáčky.

Lifestyle focení

Ateliér – toto focení je pro ty, co nepotřebují mít miminko „napózované“ a chtějí mít fotografie z prostředí mého ateliéru. Je to focení především v náruči rodičů a jde o zachycení lásky, objetí a krásných a jedinečných momentů. Vhodné pro ty, co už mají i další malé děti. Focení trvá zhruba hodinku, vše záleží na miminku, jak bude zvládat. Čím je starší, tím více reaguje na každý pohyb a přesun a focení je obtížnější. V případě pláče bude foceno s dudlíčkem nebo se zabalí do wrapíku (látka, která mu stáhne ručičky a nožičky, aby se uklidnilo a fotografie tak nebyly rozmazané). Miminko budeme fotit jen ve vašem oblečku, který mu již doma oblečete ( skvěle budou vypadat přírodní barvy – bílé, béžové, šedé, body nebo šatičky s krajkou, kraťásky s kšandy, pozor na lezoucí plínku mezi nožky, doporučuji již doma vše vyzkoušet ). Když je miminko klidné, fotí se samotné na posteli, v případě zájmu Vám vyfotím i nějakou v košíčku se zvířátkem nebo půjčím čelenku.

U Vás doma (pouze Jihlava) -Miminka jsem začala fotit i u Vás doma. Toto focení je vhodné pro ty, kteří nechtějí s malým miminkem nikam vyrážet a rádi by  měli fotografie jedinečné ze svého domova. Jde o prostředí,  které je Vám blízké a kde jsou vaše oblíbené věci, které pak na fotografiích budou také vidět. Průběh je podobný jako u lifestyle, budeme fotit hlavně mimiko ve vašem objetí a něco pěkného vymyslíme.  S sebou nevozím žádné rekvizity a velmi důležité je při takovém domácím focení denní světlo! Pro více informací mi napište, ráda s Vámi vše proberu a naplánuji.

 

Kdy si zarezervovat termín focení:

Focení si prosím zarezervujte už před narozením miminka, ideálně 2 měsíce před plánovaným termínem porodu. Často si nastávající maminky rezervují termín již při těhotenském focení. Novorozeňátka (klasika newborn) fotografuji mezi 8-14.dnem, kdy jsou ještě hodně spavá, nevadí jim tolik manipulace, takže se dají pěkně polohovat. Později pak fotím již pouze lifestyle do 20.dne.

Po naší komunikaci zasílám mailem potvrzení termínu a informace k průběhu fotografování, bez potvrzení pro Vás termín rezervovaný není.

 

TĚŠÍM SE NA VAŠE MIMINKA ♥

Líbí se Vám mé fotografie? Rezervujte si termín focení.

MÁM ZÁJEM O FOCENÍ